Doktor Vasilije Vujović za portal Klub beba trudnica i mama

Doktor Vasilije Vujović (28) rođen u Beogradu je specijalizant rekonstruktivne, plastične i estetske hirugije. Završio je Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, nakon čega je u KBC „Dragiša Mišović“ radio obavezan i volonterski staž. Trenutno je na specijalizaciji na VMA, a takođe radi i u privatnim klinikama za estetsku hirurgiju kao asistent, a ima i petogodišnjeg sina.
Kako i sam kaže, oduvek je želeo da bude hirurg, što pokazuje i činjenica da je već na petoj godini studija, obavljao praksu na Odeljenju neurohirurgije Urgentnog centra. Jedini je lekar u porodici, što razbija predrasude da su doktori porodična profesija – oba roditelja su završila tehničke fakultete.
Na pitanje kako je odlučio da se bavi tim poslom? Doktor odgovara:
– Iako zvuči kao kliše, imao sam viziju da želim da budem hirurg. Potrebno je imati i energiju za to, ja sam već na drugoj godini fakulteta pokazivao veliku radoznalost.
A na pitanje da li pamti neku anegdotu iz svog posla,mladi lekar odgovara:
– Sećam se jednog slučaja iz Urgentnog centra, kada je pacijent došao sa prstom u kesi, svi studenti su se sklanjali, a ja sam prvi skočio da vidim, kako bih probio led. Posle mi se slošilo…
Iako danas mnogi pod plastičarem podrazumevaju one koji su usrećili i ulepšali veliki broj žena, Vasilije želi da stvori svest kod ljudi da plastična hirurgija, nisu samo „silikoni“, narodski rečeno.- Plastična hirurgija je jedna velika oblast. To je pre svega rekonstruktivna hirurgija, koja se radi kod ljudi koji imaju izvesne anomalije, kod ljudi kojima nedostaje neki deo tela, ljudi koji, recimo, imaju tumor kože, velike opekotine, povrede šake. Dosta primera ima i kod dece, koja imaju klempave uši, zečije usne, spojene prste, nedostatak prstiju i slično.Dodaje dr Vujović.
Iako ste mlad doktor, i još uvek na specijalizaciji, imate veliko praktično iskustvo. Recite nam sa kojim zahtevima dolaze muškarci, a sa kojim žene?– Kod žena je povećanje grudi najčešća intervencija. Zatim su tu i povećanje usana i zadnjice, sređivanje kapaka, kod starijih žena je prisutan i fejslifting. Muškarci takođe žele punije usne. Mnogi dolaze sa strahom, nelagodnošću, ali se to sve prevaziđe uz pomoć predusretljivog hirurga. Pored tankih usana, muškarcima je dosta problematičan i nos, pa to često sređuju, kao i kapke.

Na pitanje šta planira za budućnost on odgovara:

– Planiram da nastavim da se trudim i radim,da budem predan mom poslu i da se i dalje edukujem i usavrsavam jer je to u hirurgiji i medicini neophodno.

Vasilije je trenirao kikboks, i atletiku na 100 i 200 metara. Takođe ima i crni pojas u aikidu, Sada povremeno ide u teretanu. a kako se i sam našalio, trenutno više trenira mozak u radu sa pacijentima, a u 24-časovnim dežurstvima najviše ga budnim održavaju upravo pacijenti kojima je potrebna hitna intervencija.

Za kraj intervjua pitali smo doktora kako će on doprineti našem klubu?
-U dogovoru sa urednicom Kluba saglasan sam da vam priloži moj mejl na kojem ćete moći da dobijete sve potrebne informacije o plastičnoj hirurgiji, kao i naš sajt na kojem možete da dobijete više informacija. Pozdrav svim ženama u Klubu, budite zdrave, budite lepe i što više prirodnije.
e-mail:drvasilijevujovic@gmail.com
portal: www.vujovic.com

Ostavite komentar